Vajza: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

___________________________________________________________

Djemte : A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Emra per Vajza me R

Emra VAJZAT Origjina / Kuptimi
rafaela
rafete
Raimonda
RAISA EMRI I GRUAS SE GORBACOVIT,EDHE I VAJZES TONE.
rajana
Rajmonda
Ramize
rea
Rebeka emër modern
redina emer modern
redona
REDONË-a nga një emër njeriu, ilir
regina eshte emer austriak
REGONTË-a nga një emër njeriu, ilir
Reita
Rejhan
Renata
renelja
renita asasaa
resa shkurtes e emrit shpresa
resmalie
resmie
Rezehana fjalë e shqipes
Rezona nga fjalë e shqipes
Rialda emer shqiptar
riana
RIARTA
Rida emer musliman
riga rige e shiut shqip
Rigë Rigë e shiut
RIGONA RIGAT E SHIUT SHIU I IMET
rija fatlume
Rilinda Rilindje-Fjalë e shqipes
RILINDJE fjalë e shqipes
RILONA EMER SHUM I BUKUR
RIMË-a fjalë e shqipes
Rina
Rinda
RINË-a nga një fjalë e shqipes
Rinesa nga fjale shqipe
Rineta emer Italian
rinisa emer shqiptar si psh prap fillova ose e rinisa ni pun kuptohet ne shqip
Rinora nga nje fjale e shqipes
Rinore Emer i ShqipesNga Rahovica
riola
rioleta
riona
Risa
RITA emer i bukur,i famshem ane e mbane botes
roberta
roksana
rolanda emer i veQant
roleta
ROMELDA
ROMESA ARABISHT
romina
Rona sja di kuptimin
ronela
ronesa
roneta vajze nuk e di
RONIKA EMER MODERN
ronila emer teper i mir
Rosa emër shpendi
rosela emer italian me kuptim lule e bukur
rovena
ROZA
rozafa vjen nga vajza qe umuros ne mur rozafati
ROZAFATË-a nga një emër vendi
ROZAFË-a nga një emër vendi
Rozana emer shqitar
rozita fjalë shqipe
rrezarta rreze te arta
Rreze Emer i vjeter shqiptar
Rrezearta
Rrushe
rubi emer i huaj
rubina ujevar
rudina
RUDINË-a nga një fjalë e shqipes
rufije
Rumejsa nga një fjalë e shqipes me doket

1 commento:

  1. rebeka nuk eshte emer modern por emer fetar ose me sakt emer biblik,,,, kurse romina eshte emer i vjeter rumun kete emer e mban dhe nje kish atje

    RispondiElimina